Co warto wiedzieć o zwrocie podatku z Niemiec?

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Praca w Niemczech stała się bardzo dochodowym źródłem zarobku dla wielu Polaków. Prace sezonowe, kontraktowe, a nawet stałe są coraz bardziej zachęcające i konkurencyjne w stosunku do innych ofert z krajów europejskich. Szczególnie istotny jest fakt, że od 1 maja 2011r. niemiecki rynek pracy otworzył się dla nowych krajów członkowskich, w tym także dla Polski.

Wyjeżdżając do pracy za granicą warto wcześniej zaczerpnąć informacji na temat panującego w danym kraju prawa pracy i korzyści jakie można uzyskać pracując w danym kraju. Praca w Niemczech daje wiele korzyści osobom, które zostaną legalnie zatrudnione w firmach na terenie Niemiec.

Rynek pracy w kraju za Odrą kusi nie tylko pracowników niższego szczebla, ale coraz częściej pracę mogą otrzymać specjaliści i eksperci w konkretnych dziedzinach. Najczęściej pracę znajdują ludzie związani z informatyką i nowymi technologiami, gdyż w tej dziedzinie Polacy uznawani są za wybitnych specjalistów. Dlatego też, zatrudniając się niemieckiej firmie możemy spodziewać się godziwego wynagrodzenia i przede wszystkich o wiele większych możliwości, niż pracownicy, którzy na tym samym stanowisku zatrudnieni są w firmie polskiej.

Do Niemiec często wyjeżdżają także świetni fachowcy w dziedzinie medycyny – zarówno lekarze, jak i pielęgniarki. Tak duże zainteresowanie pracą za granicą pokazuje tylko jak wiele można zyskać wyjeżdżając, chociażby tak niedaleko jak do naszych zachodnich sąsiadów.

Dodatkowym atutem, który przemawia za pracą w Niemczech, jest szereg ulg, które można otrzymać pracując w Niemczech. Zarówno ulgi związane z pracą, z dojazdem do miejsca zamieszkania, zwroty kosztów podróży, a kończąc na zasiłku rodzinnym na dzieci.

Warto dowiedzieć się jak najwięcej, aby praca za granicą nie przysporzyła nam żadnych niespodzianek i aby każdy kto wyjeżdża poza granice Polski mógł zarobić jak najwięcej pieniędzy i wrócić do kraju szczęśliwy i uśmiechnięty.

  • Działania: