Rozliczenie podatkowe do 31 maja 2012

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

zwrot podatku NiemcyDo końca maja 2012 roku można rozliczyć się z niemieckim urzędem skarbowym. Nie warto zwlekać bo czasu nie zostało za wiele. Warto więc jak najszybciej rozliczyć swój podatek, aby nie mieć nieprzyjemności z powodu upływu terminu rozliczenia.

W Niemczech, podobnie jak w Polsce, wyznaczany jest dokładny termin składania zeznania podatkowego, dzięki czemu każdy, kto pracował i generował jakiekolwiek dochody z Niemiec musi się rozliczyć. W Polsce termin ten upłynął z końcem kwietnia i jest to jedyny termin, którego nie wolno przekroczyć. Niemieckie przepisy fiskalne przewidują możliwość przedłużenia terminu składania zeznania podatkowego, ale dzieje się tak w sporadycznych sytuacjach i tylko i wyłącznie na wniosek doradcy podatkowego. W Niemczech osoba prywatna nie może sama wnioskować o zmianę terminu rozliczenia.

Rozliczenie podatkowe w Niemczech składa się niezależnie od tego czy wcześniej rozliczyło się z polskim urzędem skarbowym czy też nie, nawet jeżeli w polskim dokumencie PIT uwzględnione zostały dochody z tytułu pracy w Niemczech. Uregulowania prawne są zawarte w umowach międzynarodowych pomiędzy Polską a Niemcami, a dokładniej zawarte jest to w ustawie o podatku dochodowym i umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Pamiętajmy, że nie warto ryzykować i rozliczać się na ostatnią chwilę. Nie warto narażać się na konsekwencje finansowe z tytułu niedotrzymania terminu rozliczenia podatkowego. Właśnie dlatego zachęcamy wszystkich, którzy w ostatnim roku pracowali w Niemczech, aby rozliczyli się czym prędzej z niemieckim fiskusem. Jeżeli wyniknęłyby jakiekolwiek problemy z tego tytułu, lub też nie mieliby Państwo czasu na to, aby zająć się sprawą rozliczenia niemieckiego, bardzo chętnie służymy pomocą.

Dzięki profesjonalnym konsultantom i doświadczeniu jakie zdobywaliśmy przez lata jesteśmy w stanie szybko i sprawie rozliczyć Państwa zeznanie podatkowe, a jednocześnie wnioskować o zwrot podatku z Niemiec. Dzięki temu, poza rozliczeniem będą Państwo mogli także otrzymać dodatkowe pieniądze z niemieckiej kasy. Więcej informacji na temat zwrotu podatku znajduje się na naszej stronie. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

  • Działania: