Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Praca w Niemczech to w ostatnim czasie bardzo istotny temat wśród osób, które zamierzają wyemigrować z kraju za chlebem. Wiele osób zwlekało z podjęciem decyzji o wyjeździe aż do 1 maja 2011r. kiedy to oficjalnie otworzony został niemiecki rynek pracy dla osób mieszkających w krajach członkowskich Unii Europejskiej.

Praca za granicą zdaje się być często jedynym wyjściem z finansowej zapaści i szansą na nowe lepsze życie. Ale gdzie szukać i jak znaleźć najlepszą pracę?

Najlepszym miejscem do przeszukiwania ofert pracy jest niewątpliwie internet. Wiele serwisów internetowych poświęconych pracy za granicą czy Polonii mieszkającej w Niemczech publikuj na swoich serwisach wiele ciekawych ofert, które mogą zaciekawić osoby z różnych branż.

Najczęściej poszukiwanymi specjalistami są osoby trudniące się w nowych technologiach: programiści, administratorzy sieci czy graficy. Te osoby najszybciej znajdą zatrudnienie w niemieckich firmach i korporacjach. Pracodawcy szukają tutaj osób, które mają na swoim koncie choć niewielkie doświadczenie, a wachlarz ich zainteresowań wybiega znacząco ponad przeciętną znajomość komputera i podstawowych programów. Polacy są cenieni w dziedzinach technologicznych i znani z tego, że są skrupulatni i  zaangażowani w swoją pracę, stąd też specjaliści z sektora IT są poszukiwani przez wielu pracodawców.

Kolejną branżą, w której Niemcy chętnie widzą pracowników z Polski, to branża medyczna. Nie od dziś niemieccy pracodawcy zachęcają ofertami pracy polskich lekarzy i polskie pielęgniarki. Oferując przy tym o wiele lepsze warunki pracy oraz o wiele wyższe wynagrodzenie. W przypadku branży medycznej bardzo często bywa tak, że to pracodawcy poszukują pracowników, a nie odwrotnie, stąd też nie zawsze znajdziemy w internecie oferty z tego właśnie sektora.

Praca w Niemczech to nie tylko prace umysłowe, biurowe, czy związane ze zdrowiem. Wielu naszych rodaków może znaleźć zatrudnienie w sektorze budowlanym. Jest to bardzo często wybierany rodzaj pracy, przez osoby które wyjeżdżają w poszukiwaniu lepszego jutra. Do Niemiec często wyjeżdżają nasi najlepsi eksperci budowlani, a także pracownicy najniższego szczebla, którzy chcę dorobić podczas prac sezonowych. Płaca w branży budowlanej nie jest aż tak wysoka jak w przypadku sektora IT czy medycyny, ale nie jest ona niska. Dlatego oferty pracy na niemieckich budowach często przyciągają osoby z Polski. Branża budowlana często jest także „obstawiana” przez polskie firmy, które zatrudniają w Polsce pracowników i wysyłają ich do Niemiec na kontrakty. Jest to forma pracy bardzo ceniona przez Polaków, gdyż mogą jechać do pracy za granicą, ale nie muszą się niczym martwić, gdyż wszystkie formalności załatwią za nich pracodawcy w Polsce.

Dla osób młodych, które ciągle się uczą i kształcą, najlepszą formą zarobienia pieniędzy są tak zwane prace sezonowe, trwające zwykle przez okres wakacji i pozwalające młodym ludziom nabrać doświadczenia. Niestety praca sezonowa nie zawsze jest dobrze płatna, a branże w jakich można otrzymać zatrudnienie nie są szczytem marzeń polskich studentów. Często w trakcie sezonu można otrzymać pracę przy zbiorach czy w barach lub restauracjach. Zatrudnienie nawet na najniższym szczeblu hierarchii pracowniczej także jest opłacalne i można zarobić znacznie więcej niż w Polsce przy takiej samej pracy.

Praca w Niemczech daje duże perspektywy ludziom, którzy nie boją się zmian, którzy chcą zaistnieć. Poszukiwanie pracy należy zacząć, tak jak już to było wspomniane, od internetu i odpowiednich stron www, jednak są także inne możliwości znalezienia pracy. Jednym z nich są oferty w gazetach branżowych, dotyczących pracy i zatrudnienia. Gazety te można bez problemu kupić w kiosku ruchu. Innym jeszcze sposobem jest biuro pośrednictwa pracy w Polsce, które może znaleźć nam odpowiednią ofertę i skierować nas do niemieckiego pracodawcy. Trzeba jednak pamiętać, że praca przez pośredników wiąże się z mniejszymi uzyskanymi przychodami, gdyż biura pośrednictwa także liczą sobie odpowiednie gaże za pomoc w znalezieniu pracy. Jeszcze innym rozwiązaniem jest wyjazd do Niemiec „w ciemno” i na miejscu szukać pracy. Często taka forma może dać nam możliwość znalezienia najlepiej płatnej pracy.

Praca za granicą to duży zarobek, ale także duży obowiązek. To od Ciebie zależy czy praca na obczyźnie przyniesie Ci satysfakcję i godziwe wynagrodzenie.

  • Działania: