Jakie wymagania dla pracowników technicznych?

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Jakie wymagania muszą spełniać pracownicy techniczniWedług najnowszych raportów dotyczących pracy w Niemczech można wywnioskować, że coraz więcej przedsiębiorstw i firm poszukuje osób do pracy w charakterze technicznym. Pracownicy w Niemczech mogą liczyć na dobre wynagrodzenie, ale wiąże się to również z pewnymi oczekiwaniami pracodawców w stosunku do nich. Coraz częściej niemieccy pracodawcy przymykają oko na perfekcyjną znajomość języka niemieckiego przez swoich pracowników, jednakże wymagają specjalistycznej wiedzy z zakresu ujętego w ich obowiązkach na poszczególnych stanowiskach. Poniżej przedstawiamy często wymieniane umiejętności dla najbardziej obecnie poszukiwanych pracowników na stanowiskach technicznym.

W przypadku zawodu elektryka, oprócz kilkuletniego doświadczenia w zawodzie, wymagane będą: wykształcenie techniczne, sumienność, samodzielność. Dodatkowym atutem będzie znajomość rysunku technicznego i schematów elektrycznych. Od elektryków, pracujących na bardziej specjalistycznych stanowiskach, pracodawcy będą wymagać dodatkowych umiejętności. Przykładowo, elektryk utrzymania ruchu, musi znać zagadnienia z zakresu mechaniki, hydrauliki i pneumatyki przemysłowej, a także posiadać uprawnienia SEP.

Osoba zatrudniona na stanowisku spawacza będzie musiała wykazać się bardzo dobrą znajomością czytania rysunku technicznego, posiadać uprawnienia MAG/MIG/TIG, a także doświadczenie przynajmniej kilkuletnie na podobnym stanowisku. Pracodawcy zwracają również dużą uwagę na dodatkowe umiejętności, jakie posiada dany pracownik. Stąd też bardzo dobrze byłoby gdyby znał, on przynajmniej w stopniu średniozaawansowanym język niemiecki, wykazywał się dużą samodzielnością i precyzją, a także posiadał prawo jazdy, aby móc swobodnie dotrzeć do pracy.

Mechanik poszukujący pracy w Niemczech wykazać się musi wiedzą specjalistyczną z zakresu budowy maszyn oraz utrzymania ich sprawności, a także procesów obróbki mechanicznej. Pracownik na wyżej wymienionym stanowisku będzie odpowiedzialny za konserwację maszyn przemysłowych, usuwanie ich usterek i awarii, obsługę techniczną, a także przygotowanie maszyn do pracy. Wymaganiami jakie przed pracownikami na tym stanowisku stawiają pracodawcy są także: wykształcenie – co najmniej zawodowe lub średnie o specjalizacji technicznej, bądź mechanicznej, sumienność i samodzielność, a także umiejętność czytania i sporządzania dokumentacji technicznej.

Kolejnym specjalistą, jakiego poszukują niemieccy pracodawcy jest hydraulik i monter urządzeń grzewczych. Często te dwa stanowiska obsadzane są przez jednego człowieka. Polski hydraulik za granicą jest bardzo poważany i uznawany za sumiennego, profesjonalnego i perfekcyjnego w swoim fachu specjalistę. Pracodawcy w Niemczech od wielu lat doceniają w tym względzie Polaków. Dlatego też, aby dostać pracę na tym właśnie stanowisku, trzeba posiadać szereg umiejętności które zaskoczą i zachęcą pracodawcę do zatrudnienia właśnie nas. Do wymagań jakie stawia się przed kandydatami na stanowisko hydraulika lub montera urządzeń grzewczych są: doświadczenie na podobnym stanowisku, umiejętność pracy w zespole, a także pod presją czasu, znajomość rysunku technicznego, wykształcenie kierunkowe oraz bardzo duże zaangażowanie do pracy, sumienność i elastyczność jeżeli chodzi o godziny pracy.

Praca w Niemczech przyciąga wielu specjalistów, przede wszystkim ze względu na komfort i warunki pracy, które są nieporównywalnie lepsze od tych, które proponuje się w Polsce. Dlatego też stała się tak bardzo popularna wśród naszych rodaków. Jak można zauważyć, zakres wymagań i obowiązków na poszczególnych stanowiskach technicznych, które opisane zostały w artykule, nie różni się zbytnio od tych, jakie stawiają przed pracownikiem polscy przedsiębiorcy. Aby otrzymać dobrze płatną pracę, trzeba chcieć się zaangażować i rzetelnie podchodzić do powierzonych obowiązków.

  • Działania: