Niemcy potrzebują lekarzy – jest praca w służbie zdrowia!

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Pracujesz w polskiej służbie zdrowia, jednak zastanawiasz się nad wyjazdem do pracy za granicę? W Niemczech jest praca na stanowiskach lekarzy, pielęgniarek i opiekunek osób chorych. Sprawdź się na Zachodzie!

W Niemczech wzrasta zapotrzebowanie na lekarzy praktycznie każdej specjalności. Nie inaczej jest z pielęgniarkami i opiekunkami do osób chorych. Osoby z komunikatywną znajomością języka branżowego nie powinny dłużej zwlekać. Wystarczy śledzić bieżące oferty zatrudnienia w internecie i spróbować swoich sił na Zachodzie.

Niemieccy lekarze od ostatnich kilku lat, gdy tylko mieli taką możliwość, zaczęli masowo wyjeżdżać do Szwajcarii oraz Skandynawii. Skuszeni perspektywą wysokich zarobków i krótszymi godzinami pracy i otwarciem rynku pracy w krajach niemieckojęzycznych, zdecydowali się wyjechać za pracą za granicę. To z kolei dało szansę Polakom wyjeżdżającym lub planującym wyjazdy do Niemiec. Zatrudnienie w służbie zdrowia czeka, zwłaszcza na młodych lekarzy.

Obecnie ponad 44% niemieckich lekarzy ma już ponad 50 lat i więcej, co daje pewne obawy przypuszczać, że za kilka lat na Zachodzie może zabraknąć rąk do pracy w służbie zdrowia. To duża szansa dla polskich studentów medycyny, którym opłaca się już w czasie studiów uczyć języka niemieckiego, aby po nich od razu spróbować swoich sił za granicą.

Według Bundesarztekammer, niemieckiego stowarzyszenia medycznego, w 2013 roku w Niemczech pracowało około 31 tysięcy lekarzy z zagranicy. Wśród nich Polacy, jako grupa narodowościowa imigrantów zatrudnionych w niemieckiej służbie zdrowia była na wysokim piątym miejscu. W ubiegłym roku Niemcy zatrudniali więc około 1,6 tysięcy polskich lekarzy specjalistów. Wyprzedzili nas tylko Rumuni, Austriacy, Grecy oraz Rosjanie.

Znajomość języka niemieckiego w stopniu zaawansowanym otwiera przed Polakami nowy szereg wyzwań w służbie zdrowia na Zachodzie. To z kolei gwarantuje wysokie zarobki oraz możliwość pracy na najnowocześniejszym sprzęcie w Europie.

  • Działania: