Rekordowe zatrudnienie w minionym roku! Tu pracy nie brakuje

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Niemcy - potęga na Zachodzie, kraj dobrobytu. Czy nadal taki wizerunek funkcjonuje w oczach Europejczyków? Zastraszająca ilość imigrantów wyjeżdżających do Republiki Federalnej Niemiec sugeruje, że tak. Poza tym, większość z nich znajduje w tym kraju zatrudnienie i szansę na lepsze życie.

Niemiecka potęga – jak to możliwe?
W czasie kiedy w Polsce narzekamy na brak pracy, u naszych zachodnich sąsiadów z roku na rok statystyki w tym zakresie mówią zupełnie co innego. W ubiegłym roku znowu padł rekord. W Niemczech w 2013 roku było prawie 42 miliony osób zatrudnionych w Republice Federalnej Niemiec. Tak rekordowa ilość osób zatrudnionych zadziwia zwłaszcza, że jak podaje Federalny Urząd Statystyczny, taka sytuacja ma miejsce w Niemczech już po raz siódmy z rzędu!

W 2013 roku spadła ilość osób prowadzących samodzielną działalność gospodarczą o 65 tysięcy do 4,5 miliona. Jeżeli chodzi natomiast o największy wzrost zatrudnienia, odnotowano go w branżach usługowych, produkcyjnych i budowlanych.

Praca w Niemczech, to często szansa dla Polaków, którzy w naszym kraju borykają się z problemem bezrobocia. Tutaj praca nadal czeka! Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj w artykule: Zatrudnienie w Niemczech bez żadnych tajemnic część 1

Jak podaje niemiecki Urząd Statystyczny, zwiększenie ilości miejsc pracy w ubiegłym roku nieco straciło na dynamice, jednak w 2014 roku trend tworzenia nowych miejsc pracy w Niemczech powinien się utrzymać. Przewidywane prognozy mówią o kolejnych rekordach ilości zatrudnionych.

Jak przygotować się do rekrutacji do pracy za zachodnią granicą? Koniecznie przeczytaj: Przygotuj się z nami do rozmowy kwalifikacyjnej po niemiecku! - cz.1

  • Działania: