Przygotuj się z nami do rozmowy kwalifikacyjnej po niemiecku! - cz.1

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Wyjeżdżając do dobrze płatnej pracy za zachodnią granicę, spotkanie z językiem niemieckim nas z pewnością nie ominie. Warto jeszcze na etapie przygotowania się do wyjazdu do Niemiec przygotować się na znajomość co najmniej podstaw tego języka.

Nawet jeżeli w samym procesie rekrutacji na stanowisko w Niemczech wykorzystaliśmy internetowy słownik języka niemieckiego, który pozwolił nam wysłać naszą aplikację do pracodawcy za zachodnią granicą, jak i wtedy, kiedy znalezieniem naszej posady zajęła się agencja pośrednictwa pracy, prędzej czy później zderzymy się z językiem niemieckim. Jak przygotować się do rozmów z obcojęzycznym pracodawcą, aby już na samym starcie nie popełnić gafy?

Przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej po niemiecku

Idealnie byłoby, gdybyśmy wcześniej zasięgnęli jak najwięcej informacji o tym, w jaki sposób prowadzić rozmowy w języku niemieckim. W tym celu warto jeszcze w Polsce nauczyć się podstaw tego języka, czytając niemieckojęzyczne gazety, oglądając programy telewizyjne na niemieckich stacjach, czy też po prostu korzystając z płatnych lub/i darmowych kursów językowych oraz stron internetowych.

Jeżeli myślimy poważnie o karierze w Niemczech warto byłoby zadbać o to, aby umiejętności językowe podeprzeć ukończonymi kursami, honorowanymi w tym kraju. Więcej o kursach języka niemieckiego można przeczytać tutaj: Kursy językowe w Niemczech

Poza „papierami” na znajomość języka, dobrze jest zweryfikować, czy posiadane przez nas wykształcenie i doświadczenie zawodowe będzie respektowane przez niemieckiego pracodawcę i uznawane na niemieckim rynku. Jeśli tak, warto postarać się o przetłumaczenie swoich dokumentów potwierdzających te kwalifikacje, aby w czasie rozmowy móc się nimi podeprzeć.

Rozmowa kwalifikacyjna z potencjalnym pracodawcą wymaga również przygotowania sobie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, jak również opracowania podstawowych informacji o pracodawcy, do którego firmy aplikowaliśmy. Dzięki temu będziemy mogli zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale też sami dowiemy się, jaka jest pozycja danego przedsiębiorstwa na niemieckim rynku.

Chcesz wiedzieć jak wygląda rozmowa o pracę z niemieckim pracodawcą? Przeczytaj drugą część tego artykułu, czyli: Przygotuj się z nami do rozmowy kwalifikacyjnej po niemiecku! - cz.2

  • Działania: