Pomyśl o zmianach i podejmij pracę w Niemczech. Wszystko o pracy fizycznej za Odrą.

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Pracownicy budowlaniNiemieckie przedsiębiorstwa budowlane przeżywają w tym roku prawdziwy rozkwit. Wiele inwestycji, jakie przeprowadzane były na terenie Niemiec, wykonywane były przez tamtejsze firmy. Dzięki temu pracę za Odrą mogło rozpocząć wielu imigrantów z Polski. Dowiedz się gdzie w Niemczech znajdziesz najlepszą pracę i jakie umiejętności przydadzą Ci się w rozpoczęciu kariery u naszych zachodnich sąsiadów.

Im dalej na Zachód Niemiec tym większa szansa, że znajdziemy lepiej płatną pracę. Tak wynika z badań, przeprowadzonych przez Instytut Pracy na jednym z niemieckich uniwersytetów. Do podobnych wniosków możemy dojść sprawdzając aktualne oferty zatrudnienia z niemieckiego rynku, gdzie aż 2/3 pochodzi z miast położonych w zachodniej części RFN.

Najczęściej poszukiwani - pracownicy budowlani
W „budowlance” niemal każdy znajdzie zatrudnienie. Jednak, w wielu przypadkach rodzaj stanowiska pracy zależy od umiejętności jakie posiadamy. Ma to także odzwierciedlenie w późniejszym wynagrodzeniu. Do najczęściej poszukiwanych pracowników w branży budowlanej zaliczają się następujące profesje:

  • elektryk - średnie wynagrodzenie za godzinę pracy: 15.22 EUR
  • stolarz - średnie wynagrodzenie za godzinę pracy: 10 EUR
  • dekarz - średnie wynagrodzenie za godzinę pracy: 13,29 EUR
  • hydraulik - średnie wynagrodzenie za godzinę pracy: 14,31 EUR
  • spawacz - średnie wynagrodzenie za godzinę pracy: 14,63 EUR
  • murarz - średnie wynagrodzenie za godzinę pracy: 11,08 EUR
  • glazurnik - średnie wynagrodzenie za godzinę pracy: 10,88 EUR
  • malarz - średnie wynagrodzenie za godzinę pracy: 12,55 EUR


Jedno o czym warto pamiętać - pracodawcy w Niemczech są bardziej przychylni do zatrudnienia osób, które posiadają wyższe kwalifikacje. Stąd też, zanim wyślemy CV oraz życiorys do danej firmy, powinniśmy zebrać wszystkie dotychczasowe świadectwa pracy i ewentualne certyfikaty ukończenia kursów i także dołączyć je do przesyłanej aplikacji. Im lepsze referencje tym większa szansa na lepsze stanowisko pracy.

Chcesz wiedzieć więcej o pracy w Niemczech? Koniecznie przeczytaj artykuł: Zapracowani? Czyli, w której branży w Niemczech najłatwiej o zatrudnienie. Przegląd najciekawszych ofert pracy i zarobków.

  • Działania: