Zapracowani? Czyli, w której branży w Niemczech najłatwiej o zatrudnienie. Przegląd najciekawszych ofert pracy i zarobków

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Szukając pracy w Niemczech możemy zauważyć, że oferty jakie pojawiają się na tamtejszym rynku są bardzo różnorodne. Oznacza to, że polscy emigranci, którzy chcieliby rozpocząć karierę zawodową w Niemczech mogą starać się o zatrudnienie w swoim wyuczonym zawodzie. Gdzie w RFN można znaleźć najwięcej ofert pracy i w którym regionie przedsiębiorcy płacą najwięcej?

Zatrudnienie za Odrą znaleźć może niemal każdy. Od pracownika sezonowego, przez kontraktowego, a nawet na stałą umowę o pracę. Wzmożone zapotrzebowanie na pracowników różnego szczebla spowodowane jest przede wszystkim wzrostem gospodarczym jaki odnotowywany jest w Niemczech w ostatnim czasie.

Według najnowszych badań wynika, że najlepiej zarabiają pracownicy w Niemczech Zachodnich. To właśnie tam znajdują się główne gałęzie przemysłu. Między innymi przedsiębiorstwa, które bardzo prężnie działają nie tylko na niemieckim rynku, ale także poza granicami kraju.

Dysproporcje w wynagrodzeniach w ostatnim czasie znacząco się zmieniły. Nie ma już tak dużej rozbieżności pomiędzy wschodnią, a zachodnią częścią Niemiec. Według opublikowanego w tym roku raportu Instytutu Niemieckiej Gospodarki wynika, że najlepiej żyje się mieszkańcom Hamburga. To właśnie pracownicy tego miasta mogą się poszczycić najwyższymi zarobkami w całych Niemczech. Na drugim miejscu znalazła się Hesja, a na kolejnym Badenia-Wirtembergia.

Raport dokładnie przedstawia także zarobki w poszczególnych branżach, z których to danych wynika, że najlepiej zarabiają pracownicy sektora przemysłowego. W dużej korporacji można liczyć nawet na kilka tysięcy euro pensji miesięcznie. Nieco gorzej wyglądają zarobki pracowników w branżach usługowych. Tutaj stawki godzinowe wahają się od 7,5 do 10,5 euro za godzinę. Czy więc praca za naszą zachodnią granicą się opłaca?

Jeżeli planujesz wyjazd do pracy w RFN, to koniecznie przeczytaj artykuł: Pomyśl o zmianach i podejmij pracę w Niemczech. Wszystko o pracy fizycznej za Odrą.

  • Działania: