Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

autostopDla wielu z nas zapewne pomysł trójki studentów z Olsztyna może okazać się szalony, ale dzięki swojemu uporowi, kreatywności i wspólnym pasjom udało im się zrealizować swoje marzenie. Co takiego szalonego zrobili?

Trójka młodych studentów z północno-wschodniej części Polski postanowiła wyjechać do pracy sezonowej w Niemczech. Ich podróż nie była jednak zwykła. Postanowili pojechać za granicę autostopem. W „podróż życia” zabrali ze sobą tylko najpotrzebniejsze rzeczy, tzn. ubrania, kosmetyki, dokumenty, trochę pieniędzy i prowiant. Wystarczyło im to, aby w niespełna 48 godzin dotrzeć z Olsztyna do Hannoveru.

W pierwszym dniu, jak sami relacjonują, najtrudniej było im wyjechać z Olsztyna. Długo czekali, aż uda im się znaleźć kogoś, kto jechałby w stronę niemieckiej granicy i chciał ich ze sobą zabrać. Kiedy już wyjechali ze swojego miasta, zdołali dojechać do Poznania. Tam czekała ich kolejna próba znalezienia transportu. Na szczęście „postój” w Poznaniu okazał się bardzo krótki i mogli wyruszyć w dalszą wyprawę - do Niemiec. Kolejnym przystankiem był Berlin. Tam Polacy spędzili noc, a następnego dnia udało im się dojechać autostopem do Hannoveru.

Ta niecodzienna historia zakończyła się dla Polaków bardzo szczęśliwie. Niedługo po znalezieniu miejsca gdzie mogli zamieszkać, udali się do urzędu pracy, aby zapytać o zatrudnienie. Wykształcenie młodych studentów z naszego kraju pozwalało im rozpocząć pracę w wielu branżach. Ostatecznie jeden z nich trafił do pracy w hotelu, jako recepcjonista - ponieważ dobrze znał język niemiecki. Dwóch pozostałych zostało zatrudnionych w sektorze budowlanym. Odpowiedzialni byli za załadunek i rozładunek towaru, a także przesyłanie go do magazynów na przedmieściach Hannoveru.

Dobrze zorganizowany wyjazd okazał się dla nich furtką do kariery. Być może pomysł studentów z Olsztyna także i nas nakłoni do podejmowania ryzykownych i szalonych decyzji, które pozwolą nam zrealizować zawodowe cele? Czy wyjechałbyś do pracy za granicą autostopem?

  • Działania: