Polacy wyjeżdżają do Niemiec chętniej niż do innych krajów

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

wyjazd do NiemiecNiemiecki rynek pracy przypomina trochę studnie bez dna. Pracę znaleźć tutaj może niemal każdy i to nie tylko w zawodach wyuczonych, ale także w takich, które pozwolą zarobić więcej pieniędzy w krótszym czasie. Na przykład w trakcie prac sezonowych. Co skłania Polaków do wyjazdów do Niemiec?

Praca za granicą jest opłacalna - to nie ulega wątpliwości. Uroki zagranicznych firm poznają Polacy już od wielu lat. Wyjazd za granicę otwiera możliwości i daje szansę na lepsze życie, stąd też tak często nasi rodacy emigrują z kraju. Na mapie Europy najczęściej Polacy wyjeżdżają do Niemiec, czyli za wschodnią granicę kraju. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Niemcy są krajem silnym gospodarczo, posiadającym dobrze rozwinięty system pracy i olbrzymie zapotrzebowanie na pracowników. Dodatkowo atutem niemieckich pracodawców jest wypłacanie wysokich pensji. W Niemczech zarabia się o wiele więcej niż w Polsce, co powoduje, że kraj ten stał się najchętniej wybierany przez emigrujących Polaków.

Według danych statystycznych, udostępnionych przez Federalny Urząd Statystyczny w Niemczech wynika, że tylko w zeszłym roku do Niemiec przyjechało blisko 1,07 miliona ludzi. Jest to blisko 13% więcej niż jeszcze rok temu. Rekordowa liczba migracji do RFN jest powodem problemów finansowych wielu krajów europejskich. Nasuwa się tylko jedno pytanie: dlaczego wszyscy wyjeżdżają do Niemiec, a nie szukają zatrudnienia w innych krajach europejskich, gdzie nie ma kryzysu?

Najważniejszym kryterium jakim kierują się imigranci są  pieniądze. Według tej miary większość osób podejmuje lub odrzuca propozycję pracy. Niemieckie firmy słyną z tego, że wypłacają swoim pracownikom wysokie pensje, które są o wiele wyższe niż w krajach południa czy północy Europy. Dodatkowo imigranci szukają pracy, która będzie im dawała satysfakcję i możliwość rozwoju. Tutaj także Niemcy mogą poszczycić się bardzo wysoką pozycją w Europie, gdyż ofert pracy jest tak dużo, że imigranci mogą spokojnie wybrać coś pod swoje preferencje.

Praca w Niemczech przyciąga młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć nową karierę. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego  imigranci dokładnie analizują miejsce, do którego chcą się udać, i tak najczęściej na miejsce pracy i życia wybierana jest Bawaria, później Nadrenia Północna-Westfalia i Badenia-Wirtembergia. Regiony te uznawane są przez imigrantów za najodpowiedniejsze.

Czy zatem praca sezonowa, która lada moment rozpocznie się na dobre, przyniesie Polakom i innym imigrantom wiele korzyści?

  • Działania: