Dobry inżynier z Polski = sukces w Niemczech

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

inżynier z PolskiSkończyłeś studia, masz tytuł inżyniera i szukasz pracy? Nie szukaj jej w Polsce, ale od razu pomyśl o swojej karierze za zachodnią granicą.

W Niemczech jest popyt na Polskich inżynierów, ponieważ niemieccy pracodawcy chwalą sobie zaangażowanie i pracę Polaków. Największe zainteresowanie polskimi inżynierami za zachodnią granicą jest w branży informatycznej, energetycznej, motoryzacyjnej, ale również w kosmetycznej i telekomunikacyjnej. Zarobki zależne są od doświadczenia i umiejętności, a także od pracodawcy. Oczywiście im większe doświadczenie i wąska specjalizacja inżyniera, tym łatwiej jest mu na niemieckim rynku pracy. Co ciekawe, niemieccy pracodawcy coraz częściej interesują się studiami, na których zdobywali wykształcenie młodzi inżynierowie z Polski.

Ile zarabia inżynier w Niemczech?
Jesteś absolwentem studiów i szukasz pracy jako inżynier? Stawki w Niemczech na początku wahają się od 2000 – 3500 euro brutto. Kwota ta dla polskiego studenta świeżo po studiach jest całkiem optymalna zwłaszcza, że w Niemczech perspektywy awansu są bardziej widoczne niż w Polsce. Już po 3-4 latach doświadczenia, inżynierowie specjaliści zarabiają ponad 4000 euro w normalnym tygodniu pracy. A niemieccy pracodawcy nie lubią rotacji w swoich firmach, dlatego wielu absolwentów studiów technicznych zazwyczaj wyjeżdżając do Niemiec pracuje stale w jednej firmie. Dodatkowo należy pamiętać o świadczeniach, jakie przysługują niemieckim pracownikom na etacie, takich jak np. Kindergeld. Mechanicy i elektronicy mogą liczyć na najwyższe zarobki, zwłaszcza gdy trafią do dobrego rejonu Niemiec takiego jak np. Frankfurt czy też Bawaria i oczywiście Berlin.

Niemcy to kraj, który przyciąga studentów z Polski nie od dziś. Ważne jest jednak, aby już w czasie studiów pomyśleć o zdobyciu wiedzy z zakresu płynnej komunikacji w języku niemieckim. To duży plus umożliwiający szybszy start do kariery w Niemczech. Wybór niemieckiego pracodawcy świadczy jednak o tym, że młodzi inżynierowie z Polski mają nadal nadzieję, że w naszym kraju coś się zmieni i będą mogli wrócić tutaj, aby zarabiać podobne pieniądze jak za zachodnią granicą. W końcu i w Polsce potrzebni są specjaliści z branży technicznej oraz technologicznej, bez których trudno mówić o postępie w naszej gospodarce.

  • Działania: