Studia i praca w Niemczech jednocześnie?

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

praca w NiemczechCzy wyjazd na studia do Niemiec może stać się okazją do podjęcia lepiej płatnej pracy? Czy w ogóle opłaca się łączyć te dwie rzeczy przebywając na terenie Niemiec? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury.

Czy studia w Niemczech mogą pomóc nam w późniejszej karierze zawodowej?

Jak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na niemieckich uczelniach wyższych, naukę w tamtejszych szkołach podejmuje rekordowa liczba studentów. Prawie 2,5 mln osób podejmowało studia w semestrze zimowym 2011 / 2012. Wśród nich prawie 270 tys. stanowili imigranci z różnych krajów, wśród których silną grupę ponad 10 000 stanowili Polacy. To o wiele więcej w porównaniu do lat ubiegłych. Ludzie zaczęli inaczej patrzeć na edukację i rozwój własnych umiejętności. Ucząc się w Niemczech zdobywamy doświadczenia i poznajemy techniki, których w Polsce możemy nie poznać. Pracodawcy również inaczej patrzą na osoby, które uczyły się poza granicami kraju. Świadczy to w głównej mierze o zaangażowaniu i dużych ambicjach studenta. Oczywiście nauka w obcym kraju może nam znacząco pomóc w karierze zawodowej.

Czy studiując w Niemczech dobrze jest podejmować pracę?

Jak mówi przysłowie: "pracy nigdy za wiele", tak też i w tym przypadku trzeba powiedzieć, że studia i praca w Niemczech to optymalnie stworzony tandem, który pozwoli nam nie tylko pojąć wiedzę teoretyczną, ale także zdobywać doświadczenie i rozwijać się w praktyce. Praca w Niemczech, jeżeli jest ukierunkowana pod nasze studia, staje się nieoceniona dla rozwoju naszej kariery. Dodatkowo, podejmując pracę dostajemy z tego tytułu gratyfikacje, więc możemy uzbierać pieniądze na mieszkanie, na opłatę studiów, na normalne życie. W przypadku kiedy tylko wyjeżdżamy na studia, które finansować mają nam rodzice lub rodzina, to może okazać się że nie będzie nas stać na to by zbyt długo przebywać w Niemczech. Życie tam jest droższe niż w Polsce, stąd praca i studia to najlepsze z możliwych rozwiązań.

Jakie dodatkowe atuty mogą przemawiać za tym, aby studiować i pracować w Niemczech?

Głównym plusem tego, że podejmuje się studia w Niemczech jest nauka języka i zdobycie gruntownej wiedzy. Wszystko to za sprawą dobrego systemu szkolnictwa i otwartości w stosunku do zagranicznych studentów. Obcowanie z językiem przez kilka godzin dziennie może powodować jego szybką naukę i jego dogłębne poznanie. Może to być dużym atutem po powrocie do kraju. Zawsze znajdzie się zapotrzebowanie na ludzi, którzy znają w stopniu komunikatywnym język niemiecki. Dodatkowo, atutem jest możliwość ubiegania się o zwrot podatku za pracę za granicą. Dzięki legalnemu zatrudnieniu i odprowadzaniu składek i podatków możemy po powrocie złożyć odpowiednie dokumenty, które pozwolą nam starać się o należne nam pieniądze z tytułu zwrotu podatku. Jest to dodatkowy zastrzyk gotówki, który każdemu studentowi na pewno się przyda.

Zachęcamy do aplikowania na studia w Niemczech i jednoczesne podejmowanie w tym kraju pracy. Jest to naprawdę opłacalne nie tylko w kwestii materialnej, ale także rozwojowej i szkoleniowej. Dzięki temu po powrocie do Polski możemy liczyć na o wiele lepszą pracę za godziwe wynagrodzenie.

  • Działania: