Koszty życia, podatki, przydatne adresy, czyli jak przygotować się do pracy w Niemczech cz.1

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Niejednokrotnie informowaliśmy, że praca w Niemczech jest bardzo opłacalna i wielu Polaków wyjeżdża właśnie do tego kraju w celach zarobkowych. Czy praca i życie w Niemczech faktycznie się opłaca? Co powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się o wyjeździe za Odrę?

Według statystyk, największą grupę pracowników w Niemczech stanowią osoby, które kierowane są do pracy przez agencje pośrednictwa pracy. Niestety w dzisiejszych czasach nie brakuje oszustów, którzy chcą zarobić na ufności i łatwowierności osób, które nie wyjeżdżały wcześniej do pracy za granicą i chcą by ktoś za nich wyszukał dla nich miejsce pracy i pomógł im załatwić wszystkie formalności. Na co należy zwrócić uwagę przygotowując się do pracy w Niemczech, korzystając z usług agencji pracy?

1. Sprawdzajmy bardzo dokładnie wszystkie informacje o pośredniku, który ma nam pomóc w znalezieniu pracy w Niemczech. Najbardziej pewne agencje pośrednictwa pracy to takie, które posiadają odpowiednie certyfikaty i pozwolenia wydane przez Marszałka Województwa.

2. Nie dajmy się nabrać na „tanie” hasła reklamowe, w których obiecywane są bardzo wysokie zarobki – nieadekwatne do proponowanego stanowiska pracy.

3. Nie decydujmy się na pracę, jeżeli nie mamy pewności na czym miałaby polegać nasza praca, a pośrednik nie chce nam udzielić bliższych informacji o miejscu naszego przyszłego zatrudnienia.

4. Nie wpłacajmy żadnych zaliczek, kaucji, wpisowego osobom lub agencjom, które oferują nam znalezienie pracy. Certyfikowani pośrednicy nie mogą pobierać opłat za tego typu pomoc. Mogą jedynie domagać się zwrotów kosztów poniesionych na rzecz klienta, takich jak koszt transportu z Polski do Niemiec, wyrobienie dokumentów i tłumaczenie, badania lekarskie itp.

Więcej na temat przygotowań do wyjazdu do pracy w Niemczech już w kolejnym artykule.

  • Działania: