Nauka niemieckiego w Niemczech, czyli pokaż co potrafisz – cz.2

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Korzystanie z zagranicznych kursów językowych może poprawić nasze umiejętności językowe w czasie, gdy podejmujemy pracę za granicą lub przebywamy tam w celach wypoczynkowych. To szansa na to, aby połączyć naukę i pracę w jednym, a przede wszystkim lepiej poznać kulturę kraju, w którym przebywali. Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

Język niemiecki jest używany nie tylko w Niemczech, ale również w Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. Ponad 130 milionów osób mówi tym językiem, więc jest to dobry pomysł, aby samemu również się nauczyć niemieckiego. Nauka „u źródła” jest najlepszym sposobem na to, żeby przebywając za granicą zdobyć doświadczenie i rozwinąć umiejętności komunikacyjne.

Kursy niemieckiego dla Polaków odbywają się w Düsseldorfie, Frankfurcie, Monachium oraz w Berlinie i w innych miastach. Dzięki nim można przebywać w Niemczech i być otoczonym tym językiem 24 godziny na dobę. Nic więc nie może być lepsze niż nauka niemieckiego „na żywo” z możliwością zanurzenia się w tradycję i kulturę oraz zwyczaje Niemców.

Nauka języka niemieckiego to pewna inwestycja w przyszłość. Studiowanie jednak i życie w Niemczech jednocześnie w znaczny sposób ułatwi zdobycie wiedzy, pozwalającej na dogodne porozumiewanie się na obczyźnie. Z takiej formy nauki mogą skorzystać nie tylko sami uczniowie i studenci, ale też, a może nawet przede wszystkim osoby dorosłe, którym znajomość języka niemieckiego jest niezbędna do awansów zawodowych lub znalezienia nowego, lepiej płatnego zatrudnienia.

Podczas zajęć języka niemieckiego można poznać ludzi z całego świata. Ucząc się na zajęciach grupowych nie czuje się obowiązku nauki, ale przyjemność z uwagi na formę prowadzonych zajęć. Dodatkowo, ucząc się niemieckiego w największych miastach Niemiec, w czasie intensywnych zajęć „na mieście” naukę łączy się ze zwiedzaniem, jak również spędzaniem czasu na festiwalach, czy też pubach czy klubach. Z kolei wybierając indywidualne zajęcia, możemy liczyć na to, iż nauczyciel skupi się na swoich zawodowych celach lub studiach, a nauka będzie przebiegać według ustalanego na co dzień rytmu.

Korzystając z kursów językowych w Niemczech zobaczysz jak wiele radości może sprawić Ci nauka języka niemieckiego!

  • Działania: