Możliwy zysk z rozliczenia podatkowego z Niemcami – jak go osiągnąć? cz.2

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Niedawno wróciłem z pięknego kraju jakim są Niemcy. Wyjechałem tam do pracy, gdzie przez rok pracowałem u znajomego jako kucharz w restauracji polskiej w Niemczech, oczywiście legalnie, aby móc w przyszłości starać się o zwrot podatku.

Jak otrzymać swój zwrot podatku z Niemiec?

Uwielbiam pracę w gastronomii, a gdy usłyszałem, że jest legalna i zapewniona praca kucharza, na dodatek w bogatym kraju, z niezłymi zarobkami, nie zastanawiałem się długo. Nie przejmowałem się znajomością języka niemieckiego, gdyż  w tej pracy język nie był mi potrzebny, a w moim otoczeniu pracowali sami Polacy. Jeszcze jeden plus z tej pracy dla mnie był taki, iż nabyłem nowego i cennego doświadczenia.

Po powrocie do Polski wiedziałem, że z innych krajów w Unii Europejskiej można odzyskać nadpłacony podatek. Natomiast nie wiedziałem na jakiej podstawie otrzymać zwrot podatku z Niemiec. Znajomy powiedział mi, że należy złożyć zeznanie podatkowe w odpowiednim Urzędzie Skarbowym, urząd ten wydaje tzw. Einkommensteuer. Jest to decyzja o podatku dochodowym czyli podatku, który jest pobierany od dochodów osób fizycznych. Podstawę opodatkowania stanowi dochód podlegający opodatkowaniu. Postawą do obliczania dochodu w Niemczech jest także dokument noszący nazwę: Lohnsteuerbescheinigung.

Nie wiedziałem jak za to wszystko się zabrać, wydawało mi się to bardzo skomplikowane ze względu na te wszystkie nazwy, a słyszałem, iż kwota odzyskanego podatku nie jest wcale mała. Dlatego postanowiłem oddać tą sprawę w fachowe „ręce”. Poszukałem w sieci dokładnie takich działalności i okazało się, że większość ludzi korzysta z porad i usług tych firm  i co ważne są bardzo zadowoleni. Postanowiłem zgłosić się do jednej z takich firm  zajmujących się zwrotami podatkowymi, dzięki czemu nie musiałem długo czekać na zwrot podatku z Niemiec.

  • Działania: