Możliwy zysk z rozliczenia podatkowego z Niemcami – jak go osiągnąć? cz.1

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Korzyści, jakie może przynieść legalna praca w Niemczech są różne. Nie wynikają one jedynie z miesięcznych świadczeń z tytułu wykonywanej pracy. Dzięki składkom jakie pracodawca musi odprowadzać za każdego pracownika, pracownik ten, bez względu na narodowość może ubiegać się w Niemczech o różne świadczenia. Przykładem takiego świadczenia jest zwrot podatku zza Odry.

Jak osiągnąć zysk podatkowy z tytułu pracy w Niemczech?
Możliwość taką posiadają Polacy, którzy pracowali za zachodnią granicą i dzięki temu „dotknęła” ich umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania. Mowa jest tu o podatkach jakie odprowadzamy kiedy zatrudniamy się legalnie, czyli na umowę o pracę w Niemczech. W Niemczech można rozliczyć podatek za cztery ostatnie lata podatkowe. Dodatkowym  przywilejem, plusem są znajdujące się na polskim oraz niemieckim rynku biura podatkowe, do których wystarczy się zgłosić i przedstawić dokładnie sytuację. Takie firmy zajmują się od początku do końca pośrednictwem w takich procedurach.

Aby odzyskać nadpłacony podatek z tego właśnie kraju, w którym pracowaliśmy przez pewien czas, należy skompletować szereg dokumentów bez których nie ma innej możliwości na zwrot podatku z Niemiec.  Nawet gdy przeanalizujemy wszystkie informacje i będziemy dokładnie poinformowani o tej procedurze i nadal nie będziemy chętni, aby samemu zabrać się do odzyskiwania takiego podatku, spokojnie możemy zgłosić się do odpowiedniej firmy zajmującej się właśnie takimi procedurami. Są to odpowiednie, doświadczone, rzetelne biura podatkowe, rozliczeniowe, które w jak najszybszy sposób pomagają nam skompletować wszystkie dokumenty oraz pomagają w załatwianiu procedur z zagranicznymi urzędami. A nam wystarczy czekać na zwrot podatku z Niemiec i pojawienie się gotówki na naszym koncie bankowym.

Jak z niemieckim fiskusem poradził sobie Maciek, elektryk, który przez ostatnie dwa lata pracował na kontrakcie w Berlinie? Czytaj w artykule: Możliwy zysk z rozliczenia podatkowego z Niemcami – jak go osiągnąć? cz.2

  • Działania: