Będzie ożywienie! Czyli o super prognozach dla niemieckiej gospodarki w nowym roku

Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Według prognoz ekspertów, nowy rok ma być bardzo udany dla niemieckiej gospodarki. Takie informacje napływają niemal każdego dnia zza Odry. Czy rok 2014 przyniesie więcej korzyści także polskim emigrantom?

Pomimo niezbyt udanej końcówki roku 2013 Niemieccy finansiści uważają, że gospodarka RFN ożywi się już w pierwszych miesiącach 2014 roku. Według opinii ekspertów z BDI (Federalne Zrzeszenie Niemieckiego Przemysłu), wpływ na poprawę gospodarczą Niemiec będzie miał przede wszystkim wzrost eksportu różnych produktów, który może zwiększyć się nawet o 2% w stosunku do roku 2013. Według dyrektora BDI – Markusa Kerbera – szansą na wzrost gospodarczy są także dobrze przeprowadzone reformy w strefie Euro.

Analitycy z niemieckiego Bundesbanku również nie mają wątpliwości co do tego, że Niemcy będą się umacniać gospodarczo i że nowy rok przyniesie wiele pozytywnych informacji dla całego kraju. Według nich, pogorszenie się sytuacji gospodarczej kraju w IV kwartale ubiegłego roku to tylko „wypadek przy pracy”, który w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na sytuację finansową RFN.

Nowe zmiany będą mogli odczuć także imigranci, którzy masowo przyjeżdżają do Niemiec w poszukiwaniu pracy. Wzrost zapotrzebowania na niemieckie produkty, to także konieczność zatrudnienia nowych pracowników. Jak przewidują eksperci Bundesbanku „zatrudnienie nowych osób w lokalnych przedsiębiorstwach to tylko kwestia czasu. Mowa jest nie o kilkunastu czy kilkuset nowych miejscach pracy, ale liczba stanowisk do osadzenia może być liczona w tysiącach”. Jest to bardzo optymistyczna wiadomość, szczególnie, że ostatni kwartał ubiegłego roku nie był korzystny dla grupy blisko 50 tys. osób, którzy stracili pracę.  Według danych statystycznych, na bezrobociu przebywa w Niemczech obecnie prawie 3 miliony osób.

Czekając na poprawę gospodarczą Niemiec warto już teraz pomyśleć o rozliczeniu podatkowym za ubiegły rok i odzyskać pieniądze z tytułu zwrotu podatku. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w zakładce „Zwrot podatku Niemcy”.

  • Działania: