Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Artykuły

Po kontrowersyjnym procederze, jakim było odmawianie Polakom wypłacania niemieckich świadczeń przez rodzinne kasy (Familienkasse) przyszedł czas na wypłaty zaległych zasiłków. Wszystko to za sprawą wyroku Trybunału w Sztrasburgu, który uznał za bezprawne postępowanie niemieckiej kasy rodzinnej, a także sądów, które podtrzymywały negatywne opinie i wstrzymywały wypłatę świadczeń. Zasiłek rodzinny, czyli tzw. Kindergeld stał się bardzo chętnie pobieranym świadczeniem przez Polaków, stąd właśnie władze Niemiec starając się znaleźć luki prawne chciały zapobiec nadmiernym wypłatom świadczenia osobom, które do pracy przyjeżdżały tylko sezonowo.

Po decyzji w Sztrasburgu Familienkasse w Niemczech muszą stosować się do przepisów, co otworzyło szans przed Polakami na uzyskanie zasiłku. Mało tego, okazuje się także, że można się ubiegać o zasiłek rodzinny z Niemiec za wcześniejsze lata - nawet te kiedy to wydana została negatywna decyzja w sprawach wypłaty świadczenia. Tak więc osoby, które mają możliwość ponownego złożenia wniosku powinny bezzwłocznie zgłosić się do biura podatkowego w Polsce, poprzez które starali się uzyskać świadczenie i poprosić o ponowne przesłanie dokumentów do Niemiec. Kalkulując wszystkie profity jakie można uzyskać starając się o Kindergeld trzeba stwierdzić, że wpływy z tytułu zaległych wypłat zasiłku oraz obecne (bieżące) wypłaty mogą stanowić naprawdę astronomiczne sumy pieniędzy liczone w setkach, a nawet tysiącach euro.

Czy zatem nie warto poświęcić trochę własnego czasu i starać się o zasiłek rodzinny Kindergeld? Niemieckie kasy rodzinne nie mają już możliwości omijania prawa, stąd też wysoce prawdopodobne, że każdy kto złoży odwołanie i raz jeszcze zechce uzyskać świadczenie otrzyma je w bardzo krótkim czasie.

Więcej o zasiłku Kindergled możesz przeczytać tutaj: Informacje o zasiłku rodzinnym w Niemczech.

  • Działania: