Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Artykuły

Zwrot podatku z Niemiec - często przeglądając strony internetowe lub ogłoszenia o pracę mamy styczność właśnie z takim pojęciem. Jednak nie każdy wie o co tak naprawdę chodzi w tej procedurze. Jak  w każdej sprawie urzędowej są wymagania i obowiązki jakie należy spełniać aby starać się o dodatkowe pieniądze.


Ważne informacje na temat odzyskania podatku z Niemiec
Zwrot podatku z Niemiec, czyli zwrot nadpłaconych pieniędzy na poczet kasy państwowej, należy się każdemu kto pracował lub pracuje legalnie za granicą na polskiej lub niemieckiej (zagranicznej) umowie o pracę. Co istotne, nawet osoby, które do tej pory nie wiedziały o takiej procedurze jak zwrot podatku a pracowały w Niemczech do czterech lat wstecz mogą spróbować odzyskać swój nadpłacony podatek.

Co trzeba zrobić aby uzyskać należne nam pieniądze?
Otóż w Niemczech, podobnie jak w Polsce sprawami tego typu zajmują się urzędy skarbowe, gdzie należy złożyć zeznanie podatkowe. Składamy je we właściwym urzędzie, w rejonie jakim pracowaliśmy. Należy również uzyskać tzw. decyzję o wymiarze podatku dochodowego, podatku od osób fizycznych zwanego Einkommensteuerbescheid. Na wniosek podatnika, decyzję wydaję niemiecki urząd skarbowy i w niej znajduje się informacja ile wynosi dokładnie podatek należny pracownikowi.

W jaki sposób można starać się o zwrot podatku z Niemiec? Czytaj więcej tutaj: O tym, dlaczego warto rozliczyć się z podatku już teraz cz.1
Aby jednak móc spodziewać się pozytywnej decyzji z niemieckiego fiskusa i móc podjąć decyzję o tym, w jaki sposób mamy otrzymać należne nam pieniądze (a możemy otrzymać je zarówno na polski, jak i niemiecki rachunek bankowy), musimy podjąć się poprawnego wypełnienia informacji oczekiwanych od nas przez urząd podatkowy oraz zebrania niezbędnych do tego celu dokumentów.

Poznaj podstawowe dokumenty potrzebne do zwrotu podatku z Niemiec! Czytaj więcej w artykule: O tym, dlaczego warto rozliczyć się z podatku już teraz cz.3

  • Działania: