Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Artykuły

Przyszedł nowy rok podatkowy w Niemczech, a wraz z nim czas na składanie rozliczeń. Praca legalna wykonywana przez naszych rodaków w tym kraju uprawnia do możliwości odzyskania nadpłaconego podatku dochodowego. W jaki sposób można starać się o zwrot podatku z Niemiec?

Niemcy to kraj dużych możliwości, znany w Europie z solidności i gospodarności. Widać to na przykładnie innych krajów Unii Europejskiej, gdy w tych krajach pojawiało się widmo kryzysu, rynek niemiecki jako jedyny bardzo dobrze sobie poradził i oddalił od siebie problemy gospodarcze, mało tego Niemcy w głównej mierze pomagają tym krajom w wyjściu z kryzysu oferując pomoc materialną, finansową oraz atrakcyjne oferty zatrudnienia, oferty pracy oraz zwrot podatku z Niemiec.

Bardzo chętnie z nowo otwartych miejsc pracy korzystają Polacy, dla których jest to start do kariery, lepszego życia oraz podreperowania dotychczasowego budżetu domowego. Jednak nie wszyscy są poinformowani jakie prawa i przywileje przysługują gdy wyjeżdżamy do pracy za granicę. Otrzymując legalną umowę o pracę czyli legalne zatrudnienie, pracodawca chcąc czy nie chcąc jest zobowiązany do odprowadzania podatków na poczet państwa. Dzięki tej procedurze pracownicy rozliczając się na koniec roku podatkowego mogą otrzymać zwrot podatku z Niemiec. Dlatego należy pamiętać przed powrotem do kraju aby otrzymać od pracodawcy dokument, formularz na którym powinna znaleźć się łączna kwota naszego dochodu oraz kwoty odprowadzane na podatek za dany rok rozliczeniowy. Ten dokument jest jednym z uprawniających nas do starania się o zwrot podatku z Niemiec.

Po powrocie do kraju jeżeli nie mamy pojęcia jak zabrać się za odzyskiwanie nadpłaconego podatku z za granicy lub nie mamy dość informacji które pomogły by nam  uzyskać zwrot podatku osobiście. Nie ma co zwlekać gdyż na polskim rynku znajduje się szereg firm, biur podatkowych specjalizujących się w takich sprawach od  których otrzymasz wszystkie potrzebne, ważne informacje oraz które pomogą ci bez żadnych problemów i stresów odzyskać pieniądze które w pełni Ci się należą.

Więcej informacji na temat procedury zwrotu podatku z Niemiec znajdziesz na: O tym, dlaczego warto rozliczyć się z podatku już teraz cz.2

  • Działania: