Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Artykuły

zwrot podatkuWielu z nas zakończyło właśnie okres pracy sezonowej w Niemczech. I chociaż wielu Polaków jeszcze przebywa w Niemczech to już teraz warto pomyśleć o tym jak odzyskać podatek za pracę za zachodnią granicą. Możliwości mamy kilka i to od nas zależy jak będzie wyglądało nasze rozliczenie z niemieckim fiskusem.

Praca sezonowa w Niemczech przyciąga rocznie nawet kilka tysięcy Polaków, którzy chcą podjąć zatrudnienie przy zbiorach warzyw i owoców lub przy produkcji różnych wyrobów. Dzięki legalnej pracy w Niemczech mamy możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe ze strony tamtejszego urzędu skarbowego. Oprócz zapomogi socjalnej czy zasiłku rodzinnego na dzieci istnieje także szansa na uzyskanie zwrotu podatku za pracę za granicą. Wystarczy posiadać dokumenty poświadczające zatrudnienie w Niemczech, aby móc rozliczyć się z tamtejszym fiskusem.

Na złożenie deklaracji podatkowej w Niemczech mamy czas nawet do kilku lat od momentu zakończenia pracy. Pozwala nam to w dogodnym terminie ubiegać się o należne pieniądze. Dzięki pomocy biur podatkowych cała procedura wcale nie jest trudna. Wystarczy zebrać wszystkie dokumenty jakie otrzymaliśmy od pracodawców lub z niemieckiego urzędu w trakcie podejmowania zatrudnienia i przynieść lub przesłać je pocztą do biura podatków zagranicznych. W przypadku osobistej wizyty mamy możliwość bezpośrednio na miejscu wypełnić dodatkowe ankiety i dokumenty, które są niezbędne do złożenia wniosku w niemieckim urzędzie skarbowym.

Kiedy pełny wniosek rozliczeniowy będzie przygotowany wystarczy przesłać go do Niemiec, a następnie poczekać na decyzję tamtejszego urzędu. Pomoc biur podatkowych często przydaje się w sytuacjach, kiedy decyzja dotycząca zwrotu podatku jest odmowna. Wówczas niezbędne jest doświadczenie w podejmowaniu stosownych kroków pozwalających na złożenie odwołania i ponowne ubieganie się o zwrot podatku z Niemiec.

Jeżeli nie wiemy jak złożyć rozliczenie podatkowe w niemieckim urzędzie skarbowym - to zachęcamy do skorzystania z pomocy doświadczonych ekspertów podatkowych, którzy nie tylko pomogą nam odzyskać należne pieniądze, ale też odpowiedzą na wszystkie nasze pytania. Składanie deklaracji na własną rękę może okazać się dla nas o wiele mniej korzystne.

  • Działania: