Zwrot podatkuFormularz kontaktowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Jubira F.H.U. moich danych osobowych w celach przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Jubira F.H.U. oferty na odzyskanie podatku. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Jubira F.H.U. z siedzibą w Sosnowcu oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne. Mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

Artykuły

rozliczenie podatkoweWiele osób, które wyjeżdżają do pracy w Niemczech nie otrzymuje odpowiednich dokumentów, na podstawie których może dokonać rocznego rozliczenia. Dlatego też przypominamy, aby po zakończonej pracy zgłosić się do pracodawcy i poprosić o wydanie odpowiednich zaświadczeń, które potwierdzą nasze legalne zatrudnienie w Niemczech.

Rozliczenie roczne w Niemczech jest obowiązkowe dla wszystkich osób, które legalnie podejmowały zatrudnienie w tym kraju. W przypadku prac sezonowych bardzo często zapominamy o formalnościach, które powinniśmy dopełnić zanim wrócimy do Polski. Bardzo ważnym elementem, w przypadku podejmowania pracy po zachodniej stronie Odry, jest uzyskanie dokumentów, które poświadczą wysokość uzyskanych za granicą dochodów, a także okres w jakim pracowaliśmy w Niemczech. Takie dokumenty otrzymuje się od pracodawcy, zaraz po zakończeniu zatrudnienia.

Wielu z nas wstydzi się „upomnieć o swoje”, przez co nie zawsze mamy możliwość złożenia rocznej deklaracji podatkowej. Brak dokumentów nie musi oznaczać, że nie uzyskamy zwrotu podatku. W takim wypadku warto zgłosić się do biura rozliczeń zagranicznych, gdzie uzyskamy szczegółowe informacje co należy zrobić, aby móc rozliczyć się z niemieckim fiskusem.
Więcej o rozliczaniu podatków można przeczytać w zakładce: zwrot podatku

Dla wielu Polaków, możliwość podejmowania pracy za granicą, jest jedyną formą zatrudnienia. Dlatego tak ważne jest, aby nie zapominać o dokumentach, które pozwolą odzyskać pieniądze z nadpłaconego podatku. Pracodawca nie będzie miał z tego tytułu żadnych nieprzyjemności i nie musimy się obawiać, że już więcej nie będzie chciał nas przyjąć. Zatrudniając nas legalnie w Niemczech, pracodawca musi odprowadzać podatek od naszej pracy.

Czy ktoś z Was odzyskiwał podatek z Niemiec? Czy warto starać się o rozliczenie podatkowe z niemieckim urzędem skarbowym?

  • Działania: